بلومبرگ در گزارشی جدید اعلام کرد که اپل می‌خواهد در سال آینده سرعت استخدام کارمندان جدید در برخی بخش‌ها را کاهش دهد و هزینه‌های این تیم‌ها را کاهش دهد. این طرح شامل تمامی افراد و…

بلومبرگ در گزارش جدیدی می گوید که اپل سال آینده آن را می خواهد نیروهای جدید را استخدام کنید در بعضی قسمت ها کندتر کنید و پول خرج کن در این تیم ها کاهش یابد. این طرح همه افراد و تیم ها را پوشش نمی دهد، اما باید از هزینه های اضافی در برخی واحدها جلوگیری کند.

به گفته مارک آلمانی بلومبرگ، اپل در سال 2023 برخی از تیم ها بودجه کمتر از حد انتظار برای تحقیق و توسعه، منابع و کارکنان دریافت خواهند کرد. این تیم ها در سال آینده پیشرفت نخواهند کرد. این تصمیم با توجه به شرایطی که در آن قرار داشت گرفته شد اقتصادی به دلیل شیوع ویروس کرونا، جنگ بین روسیه و اوکراین بدتر شده و نرخ تورم بالا است و مصرف کنندگان پول کمتری را برای خرید محصولات خرج می کنند.

اپل به پروژه های خود ادامه می دهد

ژرمن می گوید اپل همچنان برنامه ریزی دقیق و گسترده ای برای عرضه محصولات خود در سال 2023 دارد و این برنامه شامل گوشی واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی نیز برای این شرکت پیش بینی می شود. این محصول جدید اولین محصول بزرگ کوپرتینویی است که پس از سال 2015 که اپل واچ عرضه شد، معرفی شد.

اپل پارک

این شرکت تا چند روز دیگر گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2022 را منتشر خواهد کرد که این گزارش برای دوره های فروردین، اردیبهشت و خرداد خواهد بود. در سه ماهه دوم سال جاری، کوپرتینوها 97.3 میلیارد دلار درآمد ثبت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشت. به جز آیپد که به شدت تحت تاثیر مشکلات زنجیره تامین قرار گرفت، بقیه محصولات اپل نسبت به سال گذشته رشد آنها داشتند.

لازم به ذکر است که این شرکت نیز در حال توسعه است ماشین های خودران خودش با وجود تمام مشکلاتی که در این پروژه به وجود آمد، آن را لغو نکرد. حال باید دید که آیا این تغییرات برای کمک به توسعه هر چه بیشتر این دو کلاس جدید ایجاد شده است یا بر وضعیت آنها تأثیر منفی می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید