این روزها، شرکت های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون در حال کاهش هستند. اما کارمندان اخراج شده دارای مزایایی هستند.

شرکت های بزرگ فناوری

گوگل آخرین شرکت در دنیای فناوری است که هزاران کارمند خود را اخراج کرده است. با این حال، این شرکت مانند سایرین، از جمله مایکروسافت و آمازون، مزایایی را برای کارمندان خود ارائه می دهد. در این مقاله به مزایای این شرکت ها می پردازیم.

شرکت های فناوری در ماه های اخیر ده ها هزار کارگر را اخراج کرده اند. گوگل، مایکروسافت و آمازون از بزرگترین شرکت هایی هستند که شروع به اخراج کارگران کردند و در این مقاله به شما گفتیم که کدام بخش از این شرکت ها بیشترین آسیب را از این اخراج ها متحمل شدند.

اکنون این کارمندان باید در بازاری نامشخص به دنبال شغل جدیدی باشند، اما حداقل برای مدتی می توانند از مزایایی که این شرکت ها برای آنها ارائه می دهند، بهره مند شوند. در زیر مزایایی را که هر شرکت برای کارکنان اخراج شده خود در نظر گرفته است، خواهیم دید.

الفبا (گوگل)

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت چند روز پیش اعلام کرد که گوگل 12000 کارمند بخش های مختلف این شرکت را اخراج می کند و به آنها مزایای انفصال می دهد. به عنوان مثال، کارمندان ایالات متحده به مدت 16 هفته حقوق می گیرند و برای هر سالی که در Google کار می کنند، دو هفته حقوق اضافی دریافت می کنند.

علاوه بر این، کارمندان «حداقل 16 هفته» سهامی را دریافت خواهند کرد که باید زودتر دریافت می کردند و از 6 ماه پوشش مدیکر بهره مند می شدند.

مایکروسافت

مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که حدود 10000 نفر را اخراج خواهد کرد. این روند تا پایان ماه مارس (اواسط فروردین) انجام می شود و بیشترین تاثیر را روی تیم های فروش و بازاریابی خواهد داشت. کارمندان آمریکایی این شرکت از خدمات درمانی شش ماهه برخوردار خواهند شد و سهام بسته انفصال را دریافت خواهند کرد.

آمازون

آمازون ماه هاست که در حال کاهش است. آنها به کارکنان تیم Devices and Services مزایای پایان کار، از جمله حقوق پایان کار، مزایای مراقبت های بهداشتی و قابلیت حمل شغل را ارائه می دهند.

این شرکت هفته گذشته دور جدیدی از اخراج‌ها را آغاز کرد و تیم‌های خرده‌فروشی و منابع انسانی خود را سخت‌تر وارد کرد. کارکنان تیم های خرده فروشی آمازون ایالات متحده 60 روز حقوق و مزایا کامل در بسته انفصال خود دریافت خواهند کرد. یعنی حقوقشان پرداخت می شود اما دیگر مجبور به کار نیستند. سپس آمازون بر اساس مدت زمانی که افراد در این شرکت بوده اند، مزایایی را ارائه می دهد.

به نظر نمی رسد مزایای پایان کار برای کارکنان تیم های دیگر تفاوت چندانی با موارد ذکر شده در بالا نداشته باشد. با این حال، مشخص نیست که آیا این مزایا شامل افزایش سرعت تخصیص سهام به نیروهای تطبیقی ​​می‌شود یا خیر. این امر به ویژه برای کارمندان آمازون مهم است، زیرا قراردادهای آنها به ارائه مقادیر زیادی سهام معروف است.

نیروی فروش

مدیرعامل Salesforce چند هفته پیش اعلام کرد که این شرکت بیش از 7000 کارمند خود را به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی اخراج خواهد کرد. اما این نیروها حداقل پنج ماه حقوق می گیرند و از مزایای بیمه درمانی برخوردار می شوند.

کارکنان Salesforce در خارج از ایالات متحده با حمایت های مشابهی روبرو خواهند شد. بنابراین انتظار می رود که این شرکت بین 1 تا 1.4 میلیارد دلار برای تعدیل نیروهای خود هزینه کند.

متا

مارک زاکربرگ در ماه نوامبر گفت که بیش از 11000 کارمند در شرکت اخراج خواهند شد تا کسب و کارشان کارآمدتر شود. در همان زمان، زاکربرگ گفت که تمام سربازان پس از پایان کار، 16 هفته حقوق پایان کار دریافت خواهند کرد و به ازای هر سال خدمت در متا، دو هفته به این مزایا اضافه خواهد شد.

علاوه بر این، کارکنان برای مدت معینی به پاداش سهام و بیمه سلامت دسترسی خواهند داشت.

توییتر

اخراج توییتر اندکی پس از تکمیل خرید این شرکت توسط ایلان ماسک آغاز شد. از آن زمان تا کنون، این شبکه اجتماعی هزاران نیروی کار خود را اخراج کرده است و تخمین زده می شود 80 درصد از کارمندان خود را اخراج کنند.

در قرارداد خرید توییتر، گفته شده بود که قراردادهایی که قبلاً برای مزایای پایان کار در نظر گرفته شده بود، باید در دوره دولت جدید رعایت شود. اما برخی از کارمندان این شرکت شکایتی را علیه توییتر تنظیم کرده اند و ادعا می کنند که اخراج آنها نقض قوانین کالیفرنیا در مورد اخراج کارکنان است.

ایلان ماسک قبلا گفته بود که کارکنان اخراج شده بسته ای سه ماهه از خدمت دریافت خواهند کرد. اما برخی از کارمندان می گویند که این شرکت تنها به آنها یک ماه مزایای پایان کار را پیشنهاد داده است و برای ارائه آنها، آنها را ملزم به امضای توافقنامه ای می کند که امکان شکایت را از بین می برد.

دیدگاهتان را بنویسید