به همین دلیل، غول تراشه های مستقر در تایوان در حال برنامه ریزی برای کاهش هزینه ها است.

TSMC

شرکت صنعت نیمه هادی تایوانTSMC) فروش ضعیف‌تر از حد انتظار را پیش‌بینی کرد و گفت که با آماده‌سازی صنعت تراشه‌ها برای رکود احتمالی و کنترل‌های سخت‌تر بر تجارت ایالات متحده، هزینه‌ها را کاهش خواهند داد.

طبق گزارش بلومبرگ، TSMC فروش خود را در سه ماهه اول سال جدید اعلام کرد 16.7 تا 17.5 میلیارد دلار خواهد بود. تحلیلگران انتظار داشتند میانگین فروش 17.9 میلیارد دلاری داشته باشد. این غول تراشه همچنین گفت که انتظار می رود هزینه سرمایه اش در سال جاری از 36.3 میلیارد دلار در سال 2022 به افزایش یابد. 32 تا 36 میلیارد دلار نزول کردن

بنابراین TSMC ممکن است اولین کاهش درآمد خود را در چهار سال گذشته در سه ماهه اول سال جدید ببیند، که نشان دهنده عمق کاهش رشد جهانی در تقاضای فناوری است.

این شرکت روی فناوری و صرفه‌جویی در مقیاس شرط می‌بندد تا بدترین رکود را پشت سر بگذارد. در حال حاضر، ایالات متحده کنترل های خود را بر تجارت تراشه تشدید کرده است، در حالی که افزایش نرخ بهره، افزایش تورم و نگرانی در مورد رکود بالقوه جهانی باعث شده مصرف کنندگان هزینه های خود را محدود کنند.

کاهش انتظارات بازار از TSMC

برخی از بزرگترین بانک های وال استریت رویکرد محتاطانه ای را در قبال TSMC اتخاذ کرده اند. هفته گذشته، گلدمن ساکس و UBS AG گفتند که انتظار دارند فروش در سال 2023 ثابت بماند و UBS هدف قیمت سهام خود را کاهش داد. همچنین، طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، تحلیلگران میانگین هدف خود را در 10 ماه گذشته 39 درصد کاهش داده‌اند و به پایین‌ترین سطح در یک سال گذشته رسانده‌اند.

علاوه بر این، TSMC برای تنوع بخشیدن به توزیع جغرافیایی تولید تراشه های پیشرفته خود تحت فشار است و با دولت هایی مانند ایالات متحده و ژاپن برای ایجاد دسترسی بین المللی بیشتر همکاری می کند. سیاست گذاران و مشتریان جهانی آن همچنین نگران وابستگی TSMC به تایوان هستند، جزیره ای که چین تهدید به حمله به آن کرده است و این شرکت را تحت فشار قرار داده اند تا بخشی از تولید خود را به خارج از کشور منتقل کند.

دیدگاهتان را بنویسید