سامسونگ پیش بینی درآمد و درآمد سه ماهه خود را اعلام کرد که بر اساس آن غول فناوری شاهد کاهش شدید درآمد خواهد بود.

سامسونگ

سامسونگ اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال جاری انتظار دارد 7.6 میلیارد دلار سود و 53.9 میلیارد دلار آنها درآمد دارند، بنابراین غول فناوری کره ای انتظار دارد به دلیل کاهش تقاضا برای تراشه، سود آن برای اولین بار در سه سال گذشته به شدت کاهش یابد.

با این حال، سود عملیاتی این غول فناوری نسبت به سال گذشته 31.73 درصد کاهش یافته است. اما در صورت صحت پیش بینی های آن، درآمدهای شرکت نسبت به سال گذشته 2.73 درصد افزایش می یابد.

در حالی که سامسونگ هنوز درآمد کامل سه ماهه سوم خود را گزارش نکرده است و این کار را در پایان ماه جاری انجام خواهد داد، تحلیلگران انتظار دارند که کاهش سود این شرکت به دلیل تقاضای کمتر برای تراشه های حافظه باشد.

شرکت سامسونگ

تحلیلگران در کره جنوبی می گویند که پس از نزدیک به سه سال تقاضای شدید، به ویژه از طرف بخش سرور، مشتریان در حال متعادل کردن موجودی تراشه های حافظه خود هستند و در هزینه های خود محتاط تر می شوند. قیمت حافظه های DRAM و NANA از ابتدای سال جاری کاهش یافته است و انتظار می رود این روند تا پایان سال 2022 ادامه یابد.

انتظار می‌رود تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی مانند تلویزیون و لوازم خانگی نیز در طول سه ماهه کاهش یابد. از ابتدای سال جاری و پس از محبوبیت بسیار زیاد آنها در زمان همه گیری، تقاضا برای این محصولات به دلیل تورم کاهش یافته است.

رشد بخش موبایل سامسونگ

گوشی سامسونگ

با این حال، به لطف عرضه گوشی های تاشو جدید، تجارت موبایل سامسونگ احتمالاً رشد فصلی خواهد داشت.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که واحد نمایشگر این غول فناوری، سامسونگ دیسپلی، به دلیل عرضه‌ی سری آیفون 14 اپل، جهش زیادی در سود داشته باشد. غول کوپرتینویی از پنل های OLED ساخته شده توسط Samsung Display برای آیفون های جدید خود استفاده می کند.

در نهایت، Samsung Foundry، سازنده تراشه های قراردادی این شرکت، رشد قابل توجهی را در سه ماهه با ادامه کمبود تراشه گزارش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید