گزارش شده است که مایکروسافت در حال مذاکره با OpenAI برای سرمایه گذاری در این شرکت در هفته های پایانی سال 2022 است.

چت بات ChatGPT این روزها این حساب سر و صدای زیادی به پا کرده و شرکت سازنده آن OpenAI بیش از هر زمان دیگری در مرکز توجه قرار گرفته است. در این زمینه گفته می شود که مایکروسافت در حال مذاکره برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در این شرکت بود

به گزارش سمافور، شرکت های دیگری نیز در این فاینانس حضور دارند و البته مدارک این قرارداد برای سرمایه گذاران ارسال شد تا این سرمایه گذاری در پایان سال 2022 انجام شود، البته نمی دانیم این مذاکرات به کجا رسیده است. و البته مایکروسافت و OpenAI به این گزارش پاسخ ندادند.

سرمایه گذاری بالقوه مایکروسافت در OpenAI

در حالی که آخرین گزارش به مذاکرات برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI اشاره داشت، شرایط خاصی از چنین قراردادی در نظر گرفته شده بود. ظاهرا مایکروسافت می خواهد 75 درصد از سود OpenAI را بگیرد تا سرمایه اولیه آن برگردد.

علاوه بر این، زمانی که مایکروسافت سرمایه اولیه خود را دریافت کرد، ساختار OpenAI تغییر خواهد کرد تا مالکیت ردموند را منعکس کند. مایکروسافت می خواهد 49 درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشته باشد و سرمایه گذاران 49 درصد باقی مانده را به دست خواهند آورد. بنابراین سهم شرکت مادر OpenAI به 2 درصد می رسد.

در حال حاضر نمی دانیم که آیا مذاکرات با موفقیت به پایان رسیده است، آیا مذاکرات در حال انجام است یا به طور کامل شکست خورده است. بنابراین همچنان باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتر در این زمینه باشیم. با این حال، طبق گزارش ها، مایکروسافت می خواهد قابلیت های ChatGPT را برای رقابت با گوگل به بینگ بیاورد. با این حال، OpenAI و Redmondi به این گزارش ها پاسخ نداده اند.

اگر مایکروسافت 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کند، اولین باری نخواهد بود که ما با چنین مشکلی مواجه می شویم. ردموندز در سال 2019 یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد. شرکتی که توسط ایلان ماسک تأسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید