ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت، به کارمندان خود اعلام کرد که این شرکت تا سال 2023 سرعت استخدام و سرمایه گذاری خود را کاهش می دهد. یکی دیگر از غول های فناوری در جهان، مایکروسافت نیز در آغاز …

گوگل

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت به کارمندان خود اعلام کرد که این شرکت تا سال 2023 به کار خود سرعت می بخشد جذب کارکنان جدید سرمایه گذاری آن را کاهش خواهد داد. یکی دیگر از غول های فناوری در جهان، مایکروسافت او در آغاز سال مالی جدید اعلام کرد که تعدادی از کارمندان خود را اخراج کرده است.

یادداشت مدیر عامل گوگل به کارمندان

گوگل

به گزارش CNBC، پیچای در یادداشتی خطاب به کارمندانش نوشت:

ما نیز مانند همه کسب‌وکارها تحت تأثیر جریان‌های اقتصادی هستیم. ما باید بیشتر کارآفرین باشیم و با ارتباط بیشتر، تمرکز دقیق‌تر و اشتیاق بیشتری نسبت به روزهای آرام کار کنیم.»

ارزش سهام الفبا تا کنون در سال جاری 21 درصد همراه با سایر بخش‌های صنعت فناوری سقوط کرد و به‌طور چشمگیری سقوط کرد. همچنین عملکرد مالی این شرکت در سه ماهه اول سال با انتظارات و انتظارات تحلیلگران مطابقت نداشت و مدیر مالی آن هشدار داد که ممکن است دوره سخت دیگری در پیش باشد.

پیچای را دنبال کنید:

“با توجه به پیشرفت استخدام تا به امروز، ما سرعت استخدام اعضای جدید را برای باقیمانده سال کاهش خواهیم داد و به حمایت از مهمترین فرصت های خود ادامه می دهیم. برای بودجه های 2022 و 2023، شرکت بر استخدام در بخش های مهندسی و فنی تمرکز خواهد کرد. و سایر نقش های حیاتی.»

– جدایی چند کارمند توسط مایکروسافت

گوگل

علاوه بر گوگل، مایکروسافت همچنین با گذشت چند روز از سال مالی 2023 و در حالی که تحلیلگران منتظر اعلام تغییرات ساختاری آن بودند، اعلام کرد که تعداد کمی از کارمندان خود را مرخص کرده است.

طبق گزارش CNBC، سخنگوی مایکروسافت با ارسال ایمیلی اعلام کرد:

“ما به تعداد کمی از کارمندان اطلاع داده ایم تا نقش خود را حذف کنند. این تصمیم به عنوان نوعی بازنگری استراتژیک گرفته شده است و مانند همه مشاغل، ما مرتباً کسب و کار خود را ارزیابی می کنیم. ما به سرمایه گذاری در زمینه های خاص ادامه خواهیم داد و تعداد کارکنان خود را در سال آینده افزایش خواهیم داد.” ”

شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک در ماه‌های اخیر برای مقابله با تورم و رکود اقتصادی، برنامه‌های استخدام را کاهش داده‌اند. از جمله این شرکت ها می توان به متا، کوین بیس و توییتر اشاره کرد که هر کدام بنا به دلایلی جذب کارمندان جدید را محدود کردند.

دیدگاهتان را بنویسید