بر اساس گزارش ها، غول های فناوری کارمندان بخش های مختلف را اخراج کرده اند که نشان دهنده استراتژی آنها برای آینده است.

گوگل

روز جمعه این هفته، گوگل اعلام کرد که قصد دارد 12000 کارمند خود را اخراج کند. علاوه بر این، شرکت‌های دیگری مانند مایکروسافت و آمازون نیز تغییر گسترده نیروی کار را اعلام کرده‌اند. اکنون گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می دهد غول های فناوری کدام بخش ها را اخراج کرده اند.

نیروی تطبیقی ​​گوگل

اطلاعات نشان می دهد که در گوگل، کارمندان تقریباً از همه گروه ها، از جمله پروژه هایی مانند کروم، موتور جستجو، اندروید و گوگل کلود اخراج شده اند. همچنین ظاهراً در این تصمیم کارکنانی که عملکردشان مورد تشویق قرار گرفته و مدیرانی با درآمد بین 500 هزار تا یک میلیون دلار نیز اخراج شدند.

بر اساس این گزارش، یکی از حوزه‌های گوگل که «نسبتاً بدون تغییر» باقی مانده است، Google Brain است که توسط جف دین، معاون ارشد تحقیقات و هوش مصنوعی این شرکت اداره می‌شود. این تیم مسئول توسعه فناوری یادگیری ماشینی گوگل است. حوزه ای که شرکت اخیراً تمرکز خود را بر روی مبارزه با ChatGPT افزایش داده است.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که 10000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. اکنون، بسیاری از نشریات بازی های ویدیویی گزارش می دهند که بسیاری از استودیوهای بازی تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته اند.

بخش واقعیت ترکیبی مایکروسافت یکی دیگر از حوزه‌هایی است که کارمندان خود را از دست داده است. بلومبرگ در گزارشی اشاره می کند که کارمندانی که روی هدست هولولنز کار می کنند اخراج شده اند. مایکروسافت همچنین پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی AltspaceVR و کارکنان تیم Mixed Reality Tools شرکت می گوید همه آنها اخراج شده اند.

آمازون که قصد دارد بیش از 18000 کارگر خود را اخراج کند، ماه ها پیش تایید کرد که کارکنان بخش سخت افزار و خدمات خود اخراج خواهند شد. سپس در اوایل ژانویه، دیو لمپ، رئیس دستگاه‌های این شرکت به CNBC گفت که نزدیک به 2000 کارمند را که روی محصولاتی مانند الکسا و دستگاه‌های خانه هوشمند اکو کار می‌کردند از دست داده است.

دیدگاهتان را بنویسید