متا گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 منتشر کرد که بر اساس آن شرکت اولین کاهش سالانه درآمد خود را تجربه کرد و به هیچ وجه نتوانست انتظارات را برآورده کند. …

متا

یک شرکت متا این گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 منتشر کرد که بر اساس آن این شرکت اولین کاهش سالانه درآمد خود را تجربه کرد و به هیچ وجه نتوانست انتظارات را برآورده کند. به گزارش متا، درآمد این شرکت در سه ماهه دوم امسال یک درصد کاهش داشته است 28.82 میلیارد دلار سود آن 36 درصد کاهش یافته است. 6.7 میلیارد دلار سود

خلاصه درآمدهای مالی متا برای سه ماهه دوم سال 2022

متا

عملکرد مالی متا در سه ماهه دوم 2022 به شرح زیر است:

  • او برنده شد2.46 دلار به ازای هر سهم در مقابل 2.59 دلار برای هر سهم مورد انتظار
  • وارد: 28.82 میلیارد دلار در مقایسه با پیش بینی 28.94 میلیارد دلار
  • کاربران فعال روزانه (داو): 1.97 میلیارد در مقابل 1.96 میلیارد مورد انتظار
  • کاربران فعال ماهانه (MAU): 2.93 در مقابل 2.94 میلیارد مورد انتظار
  • متوسط ​​درآمد هر کاربر (ARPU): 9.82 دلار در مقابل 9.83 دلار مورد انتظار

علیرغم کاهش درآمد متا، این شرکت موفق شد کاربران روزانه فیس بوک را با 3 درصد افزایش به 1.97 میلیارد نفر برساند و کاهش نگران کننده کاربران این شبکه اجتماعی در فصل های گذشته را معکوس کرد. متا همچنین اظهار داشت که اکنون 2.88 میلیارد نفر هر روز عاشق برنامه های شبکه های اجتماعی هستند فیس بوک و اینستاگرام آنها معتقدند این میزان نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

متا

بخش Reality Labs این شرکت که مسئول ساخت رویاهای متاورز مارک زاکربرگ است، در سه ماهه 2.8 میلیارد دلار ضرر کرد. مارک زاکربرگ اخیرا در این رابطه گفته است که متا و اپل در یک رقابت عمیق فلسفی برای ساخت متاورس هستند.

علاوه بر این، متا نشان داد که تقاضای ضعیف تبلیغاتی که در سه ماهه دوم به دلیل مشکلات اقتصادی تجربه کردند، در سه ماهه آینده نیز ادامه خواهد داشت، بنابراین پیش‌بینی ناامیدکننده‌ای برای سه ماهه آینده ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید