خرید اینترنتی کود ان پی کا (NPK) از سایت اطلسی‌ها

امکان خرید انواع کود NPK اعم از کود سه بیست در فروشگاه اینترنتی اطلسی ها در نشانی https://www.atlasiha.com/product-category/fertilizer/n-p-k-fertilizer در دسترس است. برای کسانی که با مزیت‌ها و کاربردهای  کود ان پی کا آشنا هستند و می‌دانند که استفاده از این محصول می‌تواند چه شرایط ایدئالی برای گل‌ها و گیاهان به دنبال داشته باشد، در اختیار داشتن یک فروشگاه معتبر و شناخته شده با خدمات بسیار ارزنده می‌تواند تبدیل به یک برگ برنده بزرگ شود. در واقع این خدمات باکیفیت و ایدئال است که می‌تواند کسب و کارهای مربوط به صنعت کشاورزی را از حالت سکون و درجا زدن در کسب درآمد خارج کرده و آنها را تبدیل به مراکزی با درآمد قابل توجه نمایند. این منظور تنها در زمانی به دست خواهد آمد کشور شما بیشترین میزان باردهی و گل دهی را از گل‌ها و گیاهان در دسترس خود داشته باشید. لازمه چنین عملی خرید و استفاده از انواع کود ان پی کا درجه کیفیت عالی و همچنین قیمت مناسب است.

 در این مقاله با شما همراه شدیم تا کمی بیشتر و دقیق‌تر درباره این نوع کود صحبت کرده و همچنین شرایط و مزیت‌های خرید آن را از فروشگاه اینترنتی اطلسی‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

کود ان پی کا چیست و انواع آن

احتمالاً اگر از علاقه‌مندان به صنعت کشاورزی و پرورش گل و گیاه، سبزیجات و صیفی جات و مواردی از این دست هستید، با نام کود NPK نیز آشنا شده‌اید؛ اما برای آن دسته از  عزیزانی که هنوز تعریف کامل و جامعی از این نوع خود را نمی‌شناسند، لازم است تا نکات قابل توجهی را بیان کنیم. کود ان پی کا یک نوع کود کامل است که تمام ترکیبات لازم برای رشد گل‌ها و گیاهان را در خود داشته و اضافه کردن این کود به خاک گیاه می‌تواند تمام نیازمندی‌های آن در این باره را برطرف سازد. این کود در انواع بسیار مختلفی تولید و عرضه می‌شود که فرمولاسیون ترکیب بندی آنها با یکدیگر متفاوت بوده و از این رو استفاده از آنها در شرایط مختلف می‌تواند بهینه‌ترین حالت ممکن برای رشد گیاه را فراهم آورد.

گیاهان در سنین مختلف و همچنین در وضعیت‌های مختلف نیاز به مواد مغذی متفاوتی دارند. برای مثال در برخی مواقع پتاسیم بالا می‌تواند گیاه آپارتمانی شما را از ضعیف شدن و از بین رفتن نجات دهد. یا استفاده از کودهای با فسفر بالا امکان رشد بهینه‌تر و بهره‌وری بیشتر صیفی ‌جات و برخی از سبزیجات را برای شما به دنبال داشته باشد. به همین دلیل انواع مختلف کود کامل ان پی کا با درصدهای مختلف از عناصر مورد نیاز برای رشد گیاهان تولید و عرضه شده و شما می‌توانید به تمامی این محصولات در فروشگاه اینترنتی اطلسی‌ها دسترسی داشته باشید.

ترکیبات کود NPK چیست؟

البته به جای اینکه عنوان این بخش را با ترکیبات کود NPK معرفی کنیم، بهتر بود تا عنوان آن را مواد مغذی لازم برای رشد و پرورش گیاهان قرار دهیم؛ زیرا ترکیبات موجود در انواع مختلف کودک ان پی کا در واقع همان عناصری هستند که برای رشد گیاهان و گل‌ها لازم بوده و حتماً باید در سنین مختلف به خاک آنها اضافه شود. فقر و نبود مواد غذایی لازم باعث می‌شود تا سبزیجات، صیفی جات و گل‌ها خیلی زود کیفیت خود را از دست داده و نتوانند به شرایط رشد ایدئال خود برسند. تحقیقات نشان می‌دهد که سه عنصر اصلی و لازم برای رشد هرچه بهتر گل‌ها و گیاهان نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند. وجود این سه عنصر با درصد قابل توجه در کنار سایر مواد مغذی با درصد پایین می‌تواند شرایط رشد ایدئال یک گل را برای شما فراهم آورد.

کود ان پی کا تمام این عناصر را در ترکیبات خود دارا است. برای مثال کود NPK 20 20 20  دارای ۲۰ درصد نیتروژن، ۲۰ درصد فسفر و ۲۰ درصد پتاسیم است. ملاحظه می‌کنید که سه عنصر اصلی مورد نیاز برای رشد گل‌ها و گیاهان در این کود با درصد قابل توجه وجود داشته و به همین دلیل اضافه شدن آن به خاک گل‌ها و گیاهان می‌تواند باعث رشد بهینه آن هم ازنظر ارتفاع و شاخه و برگ و هم ازنظر حجم دهی در ریشه‌ها شود. انواع مختلف این کود با درصدهای متفاوت از این عناصر در فروشگاه اطلسی‌ها در اختیار شما قرار دارد.

اطلسی‌ها فروشگاه اینترنتی اقلام کاشت و پرورش گل و گیاه

افراد بسیار زیادی در سال‌های گذشته اقدام به احداث باغ‌ها و گلخانه‌ها برای پرورش گل‌ها و گیاهان کرده اما با توجه به چالش‌های که در این مسیر وجود دارد درنهایت با شکست این کسب و کار را رها کرده‌اند. به دنبال بررسی دلایل و شرایط بروز این شکست‌ها در این افراد نیستیم اما لازم به توضیح است که یکی از اصلی‌ترین موضوعات در این باره، عدم دسترسی و استفاده از خدمات یک مجموعه فروشگاهی مناسب برای خرید اقلام مناسب و باکیفیت برای کاشت و پرورش گیاهان و سبزیجات بوده است. خرید یک بذر نامناسب و یا کود NPK نامناسب باعث می‌شود تا تمام تلاش و زحمات کاربران از بین رفته و هیچ راه بازگشت نیز برای آن وجود نداشته باشد.

از این رو توصیه ما به شما عزیزان استفاده از خدمات مجموعه فروشگاهی اطلسی‌ها است. فروشگاه تخصصی اطلسی‌ها به نشانی اینترنتی www.atlasiha.com از صفر تا صد شروع کسب و کار کشاورزی همراه شما است و شما می‌توانید برای بخش‌های مختلف مورد نیاز خود اعم از خرید بذر، خرید انواع کود ان پی کا، مشاهده مقالات آموزشی لازم برای تبیین شرایط پرورش گل‌ها و گیاهان و مواردی از این دست روی خدمات این مجموعه حساب کنید. همه ما می‌دانیم که در کسب و کارهای مانند کشاورزی داشتن تجربه و استفاده از تجربه دیگران می‌تواند یک مزیت بسیار بزرگ باشد. در فروشگاه تخصصی اطلسی‌ها به منبع عظیمی از تجربه افراد متخصص و حرفه‌ای در زمینه رشد و پرورش گل‌ها و گیاهان دسترسی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید