بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، این روزها نیازی به شغل ندارد، اما زمانی که چندین دهه پیش به دنبال کار بود، رزومه ای را ایجاد کرد که اخیراً در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. او …

بیل گیتس

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، این روزها به شغل نیازی ندارد، اما دهه ها پیش زمانی که به دنبال کار می گشت، زندگینامه او آماده کرده بود که به تازگی آن را در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. او می گوید که مطمئن است همه رزومه های امروز بهتر از او هستند 48 سال از قبل آماده شده است.

بیل گیتس اخیراً عکسی از بیوگرافی قدیمی خود مربوط به سال 1974 در صفحه لینکدین خود منتشر کرده است که ارزش دیدن دارد. در آن زمان بود دانشجوی دانشگاه هاروارد او در کار با کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی مهارت بالایی دارد. گیتس گفت که در دوران دبیرستان خود، به طور مشترک پروژه ای را برای ساختن نرم افزار برنامه ریزی برای دبیرستان های خصوصی رهبری می کرد. 10 هزار تومان او پول این پروژه را گرفت.

در زندگی نامه گیتس آمده است که او از سال 1972 به بعد با “پل آلن» همکاری و ایجاد سیستمی که به مهندسان ترافیک اجازه می دهد تا جریان ترافیک را مطالعه کنند. این دو بعداً با هم مایکروسافت را تأسیس کردند.

بیل گیتس از سر گرفته می شود

بیل گیتس 12000 دلار دستمزد گرفت

نکته عجیب در این بیوگرافی برای مردم عادی می تواند مربوط به اطلاعات کوتاهی باشد که بیل گیتس در مورد خودش می دهد. او می گوید 1.78 متر قد و حدود 59 کیلوگرم وزن دارد. اگرچه گیتس در این زمان به تازگی در هاروارد تحصیل کرده بود، اما ادعا کرد که در دانشگاه هاروارد حضور داشته است 12 هزار تومان او حقوق می گیرد و حاضر است در مورد حقوق مورد نظر بعدی خود مذاکره کند.

یکی از شنوندگان گیتس در پاسخ به این زندگینامه نوشت: دستمزد 12000 دلار برای 48 سال رقم شگفت انگیزی بود. گیتس جوان همچنین در آن زمان به محدودیت های محل کار خود فکر نمی کرد. اما ما می دانیم که گیتس و آلن مایکروسافت را تاسیس کردند آلبوکرکی آنها از نیومکزیکو شروع کردند و بعد به ردموند، واشنگتن نقل مکان کردند.

بر اساس این اطلاعات بیوگرافی، وی در آن زمان با پدر و مادرش زندگی می کرد. این خانه حدود یک سال پیش به قیمت 2.6 میلیون دلار فروخته شد. بیوگرافی یکی از بنیانگذاران مایکروسافت به نظر می رسد در آن زمان با ماشین تحریر به این دلیل نوشته شد که کامپیوترهای شخصی هنوز محبوبیت نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید