ادوبی اعلام کرده است که پلتفرم طراحی Figma را که بیشتر برای طراحی رابط کاربری استفاده می شود، خریداری خواهد کرد.

انجیر

ادوبی اعلام کرد انجیر Figma، پلت فرم طراحی محبوب در حدود 20 میلیارد دلار خرید نقدی و سهام. Figma که در چند سال گذشته در زمینه طراحی رابط کاربری (UI) با استفاده از ابزارهای Adobe XD استفاده شده است.Adobe XD) این شرکت دارای رقابت قوی است و ضروری است که بدانیم Adobe برای آینده چه برنامه ای دارد.

Adobe در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت:

Adobe و Figma با هم در حال تجسم مجدد آینده خلاقیت و بهره وری، گسترش دامنه خلاقیت در وب، پیشبرد طراحی محصول و الهام بخشیدن به جوامع جهانی سازندگان، طراحان و توسعه دهندگان هستند. ما فرصت‌ها و قابلیت‌های بازار قابل توجه و با رشد سریعی را ایجاد خواهیم کرد که ارزش قابل توجهی برای مشتریان، سهامداران و صنعت ایجاد خواهد کرد.»

انجیر

Figma اولین بار 10 سال پیش توسط Dylan Field و Evan Wallace تاسیس شد و در سال های اخیر به یک پلتفرم طراحی مشترک برای بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان تبدیل شده است. هزاران طراح و توسعه‌دهنده در شرکت‌های مختلف در سراسر جهان، از جمله مایکروسافت، در کار خود به آن متکی هستند.

Adobe اکنون در حال برنامه ریزی برای ادغام جامعه خود با Figma است و احتمالاً در آینده محصولات و خدمات خود را به Adobe Creative Suite اضافه خواهد کرد.

Figma به طور مستقل به فعالیت خود ادامه می دهد

انجیر

تا آن زمان، Figma بدون تغییر باقی خواهد ماند. فیلد به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فیگما در وبلاگ خود توضیح می دهد:

“ما قصد داریم به همان روشی که همیشه Figma را اجرا می کنیم ادامه دهیم – به انجام کاری که معتقدیم برای جامعه، فرهنگ و تجارت ما بهترین است. Adobe عمیقا متعهد است که Figma را مستقل نگه دارد.”

فیلد به عنوان مدیر عامل Figma به خدمت دیوید وادوانی، رئیس Adobe ادامه خواهد داد.

Figma همچنین قصد دارد از تخصص Adobe در طراحی سه بعدی، ویدئو، وکتور، تصویربرداری و فونت استفاده کند تا طراحی محصول در وب را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. فیلد می گوید که این شرکت ترکیبی از “ابزارها و فضاهای جدید را ایجاد خواهد کرد تا مشتریان را قادر سازد تا محصولات را سریع تر و آسان تر طراحی کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید