دستمزد کوک حدود 40 درصد کاهش یافت. او در سال 2022 سالانه 99 میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

سیب

با برگزاری مجمع سالانه، سهامداران اپل تصمیم گرفتند که “تیم کوکمدیرعامل این شرکت اگر غول کوپرتینویی به تمام اهداف مالی خود دست پیدا کند به آن نزدیک است 50 میلیون دلار جبران شود.

جزئیات حقوق و دستمزد مدیرعامل اپل

حقوق مدیر عامل اپل

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، مدیر عامل اپل در آستانه انجام این کار است 3 میلیون دلار حقوق پایه، 6 میلیون دلار جوایز نقدی و سهام جایزه تقریباً 40 میلیون دلار برای دریافت همانطور که قبلا ذکر شد، حقوق کوک حدود 40٪ کاهش یافت. در سال 2022 است 99 میلیون دلار در سال دریافت کرد. همچنین حقوق وی ارتباط تنگاتنگی با عملکرد کلی شرکت دارد و این کاهش حقوق پس از نارضایتی سهامداران از بسته حقوقی وی صورت گرفت.

سهامداران اپل طرح پیشنهادی را تصویب کرده اند که بر اساس آن حقوق و دستمزد مدیران شرکت با رای گیری سالیانه تعیین می شود و سایر مدیران اپل در سال 2023 هر کدام حدود 27 میلیون دلار درآمد خواهند داشت. در میان مدیرانی که بر اساس On. طرح پیشنهادی، افسر عملیاتی جف ویلیامز، مشاور عمومی کاترین آدامز، برنامه نویس ارشد کریگ فدریگی و ادی کیو. افسر ارشد خدمات و “Luca Mastre”، مدیر ارشد مالی.

تیم کوک

جلسه دیروز سهامداران اپل به صورت مجازی برگزار شد و بلومبرگ توضیح داد که مدیران اپل در طول جلسه به عنوان Memojis ظاهر شدند. اپل همچنین ویدیوهایی را در طول جلسه نشان داد که محصولات فعلی خود را به نمایش گذاشت.

مدیران عامل که مسئولیت مدیریت و تصمیمات شرکت را بر عهده دارند، غرامت مدیریتی را در قالب حقوق، پاداش، اختیار سهام و سایر مزایا دریافت می کنند. در واقع این پاداش ارزشی را که برای سازمان به ارمغان می آورد را نشان می دهد. برای جذب و حفظ استعدادهای برتر، شرکت‌ها بسته‌های پاداش رقابتی را به مدیران طراحی می‌کنند تا انگیزه آنها را برای دستیابی به اهداف شرکت ایجاد کنند. علاوه بر این، بسته های پاداش اغلب به عملکرد مالی شرکت گره خورده است. بنابراین اگر شرکت به خوبی پیش برود، غرامت مدیرعامل نیز افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید