کتاب ملت عشق

رمان ملت عشق، دو داستان موازی را روایت می‌ کند که در دو فرهنگ بسیار متفاوت و هفت قرن متوالی بیان می شود. این کتاب داستانی درمورد دلدادگی عارفانه مولانا و شمس به صورت روایتی و به زبانی امروزی است. طبق آمار موجود کتاب ملت عشق رکوردی بی نظیر در کشور ترکیه از آن خود کرده است. به نظر شما چه چیزی توانسته این کتاب را تا این حد مورد توجه مخاطبان و خوانندگان این رمان قرار دهد؟!

نویسنده کتاب

الیف شافاک نویسنده جوان و ترک،‌ با کتاب هایی جذاب و روایتی خواندنی توانسته است پرفروش ترین کتاب ها را داشته باشد. وی در این رمان به سراغ مشهورترین و بزرگ‌ ترین عارفان فرهنگی و ادبی شرقی یعنی مولانا و شمس رفته و با ادغام دو داستان کهن و امروزی خوانندگان را مشتاق به خرید و دانلود کتاب ملت عشق کرده است.

در مورد رمان محبوب ملت عشق

اللا، چهل ساله یک زن خانه دار ناراضی با سه فرزند و شوهری خیانتکار در بوستون آمریکا است، او بعد از سال ها زندگی کنار همسر و فرزندانش به دنبال یک زندگی تازه و متفاوت از روزمرگی هایش بوده و سفری تازه شروع می کند. سفری که او را از آمریکا و زندگی امروزه به دل قرن سیزدهم میلادی و داستان شرقی می برد.

در واقع همان طور که در بالا گفته شد پیوند این دو قرن و همزاد پنداری خوانندگان با اللا، ملت عشق را به کتابی متفاوت و محبوب تبدیل کرده است.

ملت عشق

شروعی تازه

او شروع به کار در یک آژانس ادبی می کند که این موضوع کل زندگی وی را به طرز چشمگیری تغییر می دهد. اولین وظیفه او در این آژانس، ویرایش رمانی می باشد که با عنوان کفر شیرین درباره شاعر قرن سیزدهم مولانا و معلم محبوبش شمس تبریزی نوشته شده است. نویسنده یک رمان نویس ناشناس، عزیز زهرا است که در ترکیه زندگی می کند. الا که در ابتدا تمایلی به نوشتن این کتاب نداشت، در زمان کوتاهی خود را مجذوب رمان و نویسنده کتاب دید و شروع به مکاتبه با نویسنده از طریق ایمیل کرد. این کتاب با به چالش کشیدن بسیاری از مواردی که برای هر انسان اتفاق می افتد، توانسته است به یکی از موفق ترین رمان های قرن تبدیل شود.

با مطالعه کتاب ملت عشق شما با زنی آشنا می شوید که از اختلاف ‌های عقیدتی، دینی و خشونت موجود در زمان خودو در عصر حاضر به ‌مبارزه‌ های قومیتی جنگ ‌های بزرگ در قرنی کهن سفر می‌ کند. این رمان با بیان شباهت هایی که در تمام زمان ها از قدیم و تا کنون وجود داشته و انسان هایی که سرنوشتی مشابه دارند، توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

شما می توانید برای دانلود کتاب ملت عشق با ترجمه ای روان به سایت افکار مثبت مراجعه کرده و بهترین نسخه آن را دریافت کنید. این سایت خلاصه ای از این کتاب جذاب، خواندنی و توضیحاتی مفید از آن را در اختیارتان قرار می دهد تا شما بتوانید با موضوع آن آشنا شوید.

دانلود کتاب ملت عشق

عشق عارفانه

اما مهم تر از همه اختلاف یا شباهت قرن ها نیست بلکه غنای عشق که در هر زمان و مکانی بسیار تعالی و زیبا بوده، ملت عشق مولانایی را به تصویر می کشد که با هزاران شاگرد و مرید از سراسر دنیا، بعد از ملاقات با شمس متوجه می شود که قبل از آن زندگی هیچ معنایی برایش نداشته و آغاز زندگی اش پس از دیدار با شمس بوده است.

همان طور که در متن های تاریخی و در همین کتاب گفته شده است، شمس زبانی تیز و تندی داشته و دائم در سفر بوده، در سال 1244 میلادی در یکی از سفرهایش با مولانا ملاقات کرده و تغییری عظیم در زندگی هر دو به وجود می آید، این دیدار به تاثیرگذارترین دیدار در تاریخ عرفان و فلسفه معروف است. شما با دانلود کتاب ملت عشق می توانید تصویری از این ملاقات پرشور را در ذهن خود تجسم کنید، گویی که خود در میان میان آن ها زندگی کرده اید.

نویسنده این اثر فوق العاده چنان این لحظات را به تصویر می کشد که ذهن خواننده درگیر شده و دنیایی تازه برایش به وجود می آید.

دیدار و دوستی که بین این دو شکل می گیرد، مولانا تبدیل به یک شاعری پرشور و عارفی مخلص می شود. این روایت ها که در سال 2009 در کشور ترکیه به چاپ رسید و بیش از 500 بار تجدید چاپ شد. با ترجمه ای روان در سایت افکار مثبت موجود است، شما می توانید برای دانلود کتاب ملت عشق به سایت مراجعه کنید تا شاید سرنوشتی متفاوت برایتان رقم بخورد.

الیف شافاک

در ملت عشق، الیف شافاک توانسته است، تسلط کافی خود را به عرفان و عشق نشان دهد. او در تمام کتاب‌ هایش با تابو شکنی و روایتی زنانه و همچنین اشاره به جزئیات خاص خواننده را به هیجان دعوت می ‌کند. این نویسنده فمینسیت در اغلب آثارش با مطرح مسائل زنان در قرن معاصر کتاب های پر فروشی را به چاپ رسانده است.

شاید یکی از دلایلی که این مشکلات را می تواند به زیبایی به تصویر بکشد، زندگی کردن در جامعه‌ ای سنتی مانند ترکیه است، وی فارغ التحصیل روابط بین‌الملل آنکارا و دارای مدرک فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی بوده و با انتشار 9 رمان به ترکی، انگلیسی و فرانسوی به شهرت رسیده است.

رمان ملت عشق پس از قرار گرفتن در سایت با استقبالی بی نظیر مواجه شد. حال شما می توانید به ساده ترین حالت ممکن این کتاب را از سایت افکار مثبت خریداری کنید تا با آثار فوق العاده این نویسنده ترک و سفر پر از رمز و دنیای اللا آشنا شوید.

عشق یا آسایش دنیوی

در رمانی که اللای داستان در حال ویرایش آن است، شمس تبریزی، درویش سرگردان، در جستجوی همدم معنوی اش بوده و قرار است مولانا را از واعظی محبوب و غیر عرفانی به یکی از شاعران بزرگ جهان، تبدیل کند. مولانا مورد ستایش و احترام است و شمس بایستی او را فراتر از ارضای سطحی نفسش هدایت کند.

مولانا و اللا از طریق روابطی که با شمس و عزیز دارند، مجبور می شوند به خاطر بلاتکلیفی، دلشکستگی عشق، امنیت ظاهری زندگی خود را زیر سوال ببرند و سپس دست بکشند.

کلام آخر

ملت عشق داستان ساده ای نیست که الیف شافاک تعریف می کند. به نظر می رسد که او می گوید، برای داشتن یک زندگی واقعی هزینه هایی وجود دارد. اما، همانطور که رمان نشان می دهد، هزینه های زندگی نکردن به مراتب بیشتر است. به روز ترین کتاب ها را با ترجمه ی روان از افکار مثبت بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید