آمازون قصد دارد 18000 کارگر را اخراج کند و دور جدیدی از اخراج‌ها را آغاز کند.

آمازون

آمازون دو هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد بیش از 18000 شغل را به منظور کاهش هزینه ها کاهش دهد و اکنون دور جدیدی از اخراج این غول خرده فروشی آغاز شده است. در همین راستا، مایکروسافت قصد دارد 10000 کارمند خود را اخراج کند و مدیر عامل آن پیش بینی کرد که صنعت فناوری دو سال برای ساخت فرصت دارد.

دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد از کارمندان آمازون در دوره جدید اخراج شده اند، اما این غول خرده فروشی 2300 کارگر را در واشنگتن بر اساس سیستم اطلاع رسانی جبران خسارت و بازآموزی کارگران اخراج کرد. اکثر این افراد در سیاتل کار می کردند، جایی که یکی از مقرهای شرکت در آن قرار دارد.

کاهش

آمازون کارمندان خود را اخراج می کند

در حالی که بسیاری از شرکت های فناوری در چند ماه گذشته شروع به کوچک شدن کرده اند، آمازون در ماه نوامبر نیز همین کار را انجام داد و کارمندان خود را از بخش بازی های الکسا و ابری خود اخراج کرد. در آن زمان گفته می شد که حدود 10000 نفر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

در این ماه، این شرکت اخراج‌ها را تأیید کرد و گفت که در مجموع 18000 کارمند تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، از جمله از سال گذشته و اخراج‌های احتمالی در سال 2023. اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در نوامبر گفت که در سال آینده اخراج‌هایی وجود خواهد داشت.

اخراج‌های آمازون از نظر تعداد، بزرگترین اخراج‌ها در صنعت هستند، اما این شرکت تنها نیست. شرکت‌های بزرگی مانند اسنپ، متا، دوردش و البته مایکروسافت برنامه‌های خود را برای اخراج صدها یا هزاران نفر در سال‌های 2022 و 2023 اعلام کرده‌اند. طبق گزارش CNBC و ردیاب تعلیق فناوری TrueUp، شرکت‌های بزرگ در سال گذشته حدود 60000 نفر را اخراج کردند. حدود 300000 برای کل صنعت.

دیدگاهتان را بنویسید