5 سوال مهم که در هنگام خرید لوازم آشپزخانه باید به آنها پاسخ دهید

آشپزخانه یکی از پر رفت و آمدترین قسمت های هر خانه ای است. یک زن خانه دار در طول روز، بارها و بارها در این فضا حضور پیدا کرده و به انجام امور مربوط به خانه و خانواده اش می پردازد. برای آنکه تمامی کارهایی که در این فضا انجام می شود، به خوبی سروسامان داده شده و هیچ خللی در انجام کارها وجود نداشته باشد، لوازم آشپزخانه نیاز هستند.

این لوازم تنوع زیادی داشته و گاهی خانم ها را دچار سردرگمی و گیجی می کند که کدام یک از آنها را بخرد و کدام یک از آنها می تواند نیازهایش را به خوبی برآورده کند. اگر می خواهید بهترین ظروف را برای آشپزخانه تان بخرید به نکاتی که در این متن اشاره می کنیم، توجه داشته باشید. ما این نکات را در قالب چند سوال مطرح می کنیم؛ بدون شک پاسخ این سوالات می تواند راهنمای خوبی برای خریدی به صرفه باشد.

 

1- آیا در هنگام خرید لوازم آشپزخانه باید تناسب قیمت آنها و بودجه ام توجه کنم؟

وقتی می خواهید برای خرید لوازم آشپزخانه اقدام کنید، آیا به تناسب قیمت لوازمی که انتخاب کرده اید و بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، توجه می کنید؟

لوازم آشپزخانه از نظر قیمت بسیار متنوع هستند؛ برخی از آنها با قیمتی مناسب و برخی دیگر با قیمت های گران به فروش می رسند. درست است که برخی از لوازم گران قیمت از نظر ظاهر و کیفیت در رتبه های خوبی قرار دارند، اما این مساله نباید وسوسه تان کرده و شما را مجبور کند به خاطر این لوازم زیر بار قرض و قسط بروید. بسیاری از ثروتمندترین افراد دنیا توصیه می کنند پول خود را برای خرید چیزهایی صرف کنید که در آینده قابلیت فروش و ایجاد سود را داشته باشند. این لوازم سرمایه نیستند و فروش آنها پول قابل توجهی را نصیب شما نمی کند.

اگر می خواهید لوازم آشپزخانه تان را با قیمتی مناسب تهیه کنید به مراکز عمده فروشی لوازم آشپزخانه مراجعه کنید. این مراکز تنوع قابل توجهی از لوازم مورد نیاز در آشپزخانه را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهند.

ظروف آشپزخانه و پذیرایی

  1. آیا لوازم آشپزخانه باید با نیازهایم تناسب داشته باشند؟

موضوع دیگری که باید در مورد خرید لوازم آشپزخانه مورد توجه قرار داد، متناسب بودن ظروف با نیازهای خانم خانه است. اگر فضایی که در آشپزخانه دارید کوچک است و نمی توانید لوازم زیادی در آن قرار دهید، بهتر است ابعاد لوازمی که می خرید زیاد بزرگ نباشد.

افرادی که بدون توجه به نیاز خود، وسایل بزرگی را خریداری می کنند و آنها در محیط کوچک آشپزخانه خود جای می دهند، بعد از مدتی دچار کلافگی می شوند و تمایل پیدا می کنند که خیلی زود از شر ظروفی که زمانی برای خریدشان شور و شوق داشتند، راحت شوند.

 

  1. آیا ظروف آشپزخانه من باید کارکرد ساده ای داشته باشند؟

موضوع دیگری که در هنگام خرید لوازم آشپزخانه باید مورد توجه قرار دهید، عملکرد ساده این ظرف هاست. برای برخی خانم ها، کار کردن با وسایل پیچیده، سخت و دردسرساز است. این گروه ترجیح می دهند ظروفی با عملکردهای ساده خریداری کرده و کارهای خود را به سرعت با آن انجام دهند.

یک قانون نانوشته وجود دارد که می گوید: هر چه کار کردن با لوازم آشپزخانه سخت تر باشد، کار کمتری از وسیله کشیده خواهد شد و به عبارت دیگر، وسیله موردنظر حکم یک وسیله به دردنخور را برای شما پیدا خواهد کرد. ظروف آشپزخانه و پذیرایی

  1. آیا ظرفی که می خواهم بخرم به راحتی تمیز می شود؟

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، راحت تمیز شدن لوازم آشپزخانه است. برخی لوازم را به راحتی می توان تمیز کرد، اما برخی دیگر از ظروف به دلیل متریال های بی کیفیتی که در تولید آنها به کار برده شده است، به راحتی تمیز نمی شوند و خانم های خانه دار را دچار مشکلات زیادی می کنند.

مثلا، ظرف های شیشه ای خیلی راحت و سریع با یک دستمال آغشته به آب تمیز می شوند، اما برخی دیگر از ظرف ها خصوصا آنهایی که فلزی هستند، سخت تمیز شده و فرآیند نظافت آنها طولانی و اذیت کننده می شود. اگر اصولا اعتقادی به صرف زمان های طولانی برای تمیز کردن آشپزخانه ندارید، توصیه می کنیم برای خرید لوازمی اقدام کنید که می دانید برق انداختن آنها باعث اذیت و آزار شما نشده و به سرعت تمیز می شوند.

  1. آیا در زمان خرید نیاز است که به جنس لوازم آشپزخانه توجه کنم؟

وقتی برای خرید به یک مرکز پخش عمده لوازم خانگی می روید، برندهای متفاوتی را مشاهده خواهید کرد. هر یک از این برندها، محصولات زیادی را با مواد اولیه متفاوت تولید کرده و به بازار عرضه می کند.

موقعی که می خواهید برای خرید لوازم آشپزخانه اقدام کنید، باید حواستان به جنس لوازم آشپزخانه باشد. برخی مواد اولیه ای که برای ساخت و تولید لوازم آشپزخانه به کار برده می شود، کیفیت لازمه را ندارد و خیلی زود رنگ می گیرند. این بدترین و ناخوشایندترین اتفاقی است که ممکن است برای لوازم آشپزخانه پیش آید.

معمولا برندهایی که در بازار شهرت خوبی به دست آورده اند، امتیازات متفاوتی دارند که یکی از آنها استفاده از مواد اولیه با کیفیت در تولید لوازم آشپزخانه است. توصیه می کنیم برای خرید لوازمی اقدام کنید که هم با کیفیت باشند و هم برای محیط زیست خطری ایجاد نکنند.

همچنین سایت FAIRE.COM که از سایت های مارکت پلیسی معتبر در زمینه عمده فروشی لوازم می باشد و در زمینه عمده فروشی لوازم خانگی و آشپزخانه نیز در حال فعالیت است، ازجمله سایت های معتبر و قدیمی درمیان فعالان این عرصه درکشورهای خارجی است. در کشور ما نیز سایت BABAOMDEH.COM یکی از سایت های تخصصی در این حوزه محسوب میشود و میتواند گزینه مناسبی بعنوان مرجع و معرفی محصولات عمده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید