در گذشته کسب درآمد از یوتیوب شاید تنها از طریق آپلود محتوایی که در آن قرار می گرفت بود و با بازدیدهای میلیونی که این ویدیوها و محتواها داشتند، اشخاص می توانستند درآمدهایی میلیونی را از طریق یوتیوب به دست آورند. اما این روزها شاهد آن هستیم که روش های مختلفی برای کسب درآمد از طریق یوتیوب وجود دارد. درآمد از یوتیوب یکی از شیوه های است که برای کسب درآمد آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. یوتیوب یکی از سایت های ویدیویی است که در آن کاربران می توانند ویدیوهای خود را بارگذاری کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. با توجه به گسترش اینترنت این روزها به تعداد کاربران یوتیوب افزوده شده و اشخاص مختلف سعی دارند از این طریق درآمدهایی را به دست آورند. در این مطلب سعی داریم به بررسی راه های کسب درآمد از یوتیوب بپردازیم؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

درآمد در یوتیوب چگونه است؟ با این راهکارها میلیونر شوید

آشنایی با شبکه اجتماعی یوتیوب

شاید بهتر باشد پیش از اینکه به سراغ چگونگی کسب درآمد از یوتیوب برویم یک معرفی کلی از شبکه اجتماعی یوتیوب داشته باشیم. همان طور که می دانید پلتفرم های مختلفی در دنیا گسترش یافته و هر کدام از آنها با توجه به عملکردهایی که دارند، مورد استقبال افراد مختلفی در جهان قرار گرفته اند. یوتیوب یک شبکه اجتماعی ویدیویی است که در سال ۲۰۰۵ توسط سه کارآفرین آمریکایی به نام های چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم تاسیس شد. این شبکه اجتماعی به کاربران این اجازه را می دهد تا ویدیوهای خود را بارگذاری کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. همه ساله تعداد بازدیدکنندگان و فعالان در یوتیوب در سراسر جهان افزایش پیدا کرده و موجب شده این سایت به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا تبدیل شود. از جمله ویژگی های خوب یوتیوب می توان به امکانات مختلفی که در اختیار کاربران قرار می دهد همچون امکان جستجو در ویدیوها، امتیازدهی به ویدیوها، پخش ویدیو با کیفیت بالا، دسته بندی ویدیوها و اشتراک گذاری آنها اشاره داشت. با توجه به اینکه فعالیت بیشتر افراد در دنیا از طریق اینترنت است و همه روزه کاربران فراوانی به این شبکه اجتماعی افزوده می شوند کسب درآمد از طریق یوتیوب به یکی از شیوه های پرطرفدار برای کسب درآمد آنلاین تبدیل شده است.

آیا از طریق یوتیوب می توانیم در ایران کسب درآمد داشته باشیم؟

بهتر است بدانید در هر کجایی از جهانی که باشید، می توانید به آسانی از طریق یوتیوب درآمد داشته باشید. بله در ایران هم این امکان وجود دارد که به صورت غیر مستقیم یا مستقیم به واسطه بهره گیری از یوتیوب کسب درآمد کنید. اما اگر می خواهید بدانید منظورمان از کسب درامد مستقیم از یوتیوب چیست این را بدانید که خود یوتیوب به طور مستقیم به شما هزینه هایی را ارائه کند. اما اگر در ارتباط با درآمد غیر مستقیم بخواهیم صحبت کنیم شاید کمی این مبحث به درازا بکشد.

این روزها تمام ما ایرانی ها می دانیم که یوتیوب ایران را تحریم کرده و در صورتی که قصد داشته باشیم به وسیله یوتیوب کسب درآمد کنیم این کار در مسیر پیش رو برای ما سخت خواهد بود. برای این که بتوانید از طریق این سایت به درآمد برسید لازم است تا در گوگل ادسنس حساب داشته باشید. با توجه به این موضوع که در ایران نمی توانید این حساب را فعال کنید پس لازم است با آدرسی غیر از اشخاصی که در ایران هستند این کار را انجام دهید.

در صورتی که شخصی را می شناسید که در خارج از ایران است و به او اطمینان دارید بهتر است از وی بخواهید یک حساب گوگل ادسنس را برای شما فعال کند. اگر در فکر دور زدن یوتیوب هستید بهتر است اصلاً به این موضوع فکر نکنید؛ زیرا با داشتن سرورهای مجازی نمی توانید یوتیوب را گول بزنید. الگوریتم هایی که در این سایت فعال هستند، بسیار پیشرفته بوده و خیلی سریع می توانند حساب شما را غیرفعال کنند.

شیوه تسویه حساب با یوتیوب به چه شکلی است؟

یکی از سوال هایی که همیشه برای ما ایرانی ها در ارتباط با تسویه حساب با یوتیوب پیش می آید این است که چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب داشته باشیم؟ با توجه به اینکه ایران تحریم است بنابراین اصلا درآمدی در کار است؟ آیا با ما تسویه حساب می کنند یا اینکه تمام زحماتی که در این راستا می کشیم به باد می رود؟ از جمله بهترین شیوه هایی که در ارتباط با عضو شدن در یوتیوب می توانیم در ارتباط با آن صحبت کنیم این است که از طریق آشنایان خود در خارج از کشور یک کانال را راه اندازی کنید. در صورتی که دوست شما در خارج از کشور بتواند تمامی مراحل را در این زمینه انجام بدهد قطعاً مشکلی پیش نمی آید. پس از آن شما تحت عنوان یکی از مدیران کانال انتخاب شده و برای این کار تنها کافیست ایمیل شما را به عنوان مدیر به ثبت برسانند. این مرحله بسیار ساده است و پس از تمام شدن این بخش، شما به عنوان مدیر اصلی در کانال شناخته خواهید شد و به عبارتی تمامی فعالیت هایی که می تواند منجر به درآمدزایی شما شود را انجام دهید و تنها دوستتان در خارج از کشور باید برای تسویه حساب اقدامات لازم را انجام دهد.

بعد از تسویه حساب از طریق صرافی ها می توان پولی را که به حساب شما واریز شده دریافت کنید. مطمئن ترین راهی که برای ما ایرانیان برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد و هیچ مشکل قانونی نخواهد داشت همین راه هست. شیوه دیگری که البته با ریسک بسیار بالایی همراه است، این بوده که برای یک مدت طولانی یک سرور مجازی تهیه کنید و با کمک یک حساب پی پال فعالیت های یوتیوب خود را انجام دهید. همانطور که اشاره داشتیم ریسک این شیوه بسیار زیاد است. برای باز کردن حساب به آدرسی واقعی نیاز دارید که باید آدرس شخصی در خارج از کشور باشد که البته اگر چنین شخصی را نداشته باشد قطعاً مشکل بزرگی برای شما به حساب می آید.

آیا از طریق یوتیوب می توانیم در ایران کسب درآمد داشته باشیم؟

بر اساس چه چیزی یوتیوب پول می دهد؟

اینکه یوتیوب چگونه پول می دهد یکی از سوال های مهمی است که باید به صورت دقیق در ارتباط با آن اطلاعات کافی را داشته باشید. برای اینکه یوتیوب به شما پول دهد قوانینی را وضع کرده است. اولین قانون این است که کانال شما باید حداقل ۱۰۰۰ عضو فعال داشته باشد. ویدیوهایی که از طریق شما در کانال بارگذاری می شود باید بیشتر از چهار هزار دقیقه توسط دیگران دیده شده باشند. به عبارتی اگر ۵ ویدیوی ده دقیقه ای را بالغ بر ۱۰۰ نفر دیده باشند این یعنی پنج هزار دقیقه.

قانون بعدی که یوتیوب برای پول دادن وضع کرده این بوده که لازم است سرویس گوگل ادسنس داشته باشید و از این طریق پول خود را دریافت کنید. یکی از موضوعاتی که نباید نسبت به آن غفلت بورزید این است که مشخصات حسابتان در یوتیوب و گوگل ادسنس لازم است با مشخصات حساب بانکی شما همسان باشد. به عبارتی باید همه چیز واقعی باشد تا یوتیوب بتواند به شما هزینه را پرداخت کند. پس زمانی که دوست شما در خارج از کشور می خواهد اقدامات لازم را انجام دهد، بهتر است به این مسائل توجه ویژه داشته باشد.

مراحل فعال کردن کسب درآمد از طریق ویدیوها

برخی تصور می کنند تنها با قرار دادن ویدیو در یوتیوب می توانند به درآمد برسند. حتی اگر ویدیوهای شما به اندازه کافی وایرال شوند لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید که یوتیوب شما را قبول کند و زین پس بتوانید امکان کسب درآمد را داشته باشید:

حسابتان را فعال کنید. برای این کار باید گزینه درآمدزایی در حساب یوتیوب شما علامت بخورد و موافقت با توافقنامه درامدزایی یوتیوب شکل بگیرد.

کانال یوتیوب باید به یک حساب گوگل وصل شده باشد. قوانینی که یوتیوب برای کسب درآمد از طریق ویدیوها در نظر گرفته را حتما بخوانید. معیارها و قالب های این تبلیغات برای هر فیلمی مناسب نیست. به عبارتی شما به وسیله فیلم هایی که خشونت یا برهنگی را رواج می دهند نمی توانید کسب درآمد داشته باشید. ویدیوهایی که کپی هستند به درآمدزایی نمی رسند. حتی زمانی که می خواهید از یک موسیقی پس زمینه هم استفاده کنید، باید در ارتباط با آن هم مراقب باشید. در زمان موافقت با قوانین نوع آگهی هایی را که می خواهید در زمان پخش ویدیو نمایش داده شود را هم باید انتخاب کنید.

یک یا تعدادی از ویدیو های خاص را برای کسب درآمد آماده و آنها را تنظیم نمایید. زمانی که تمام این مرحله ها را انجام دادید و به وسیله یوتیوب نیز همه آنها پذیرفته شد، می توانید به ساخت و تبلیغ ویدیو مشغول گردید.

فعال کردن کسب درامد از شبکه اجتماعی یوتیوب

برای اینکه از طریق شبکه اجتماعی یوتیوب کسب درآمد کنید، لازم است اول بخش کسب درآمد از کانال یوتیوب را فعال کنید. به عبارتی یعنی یوتیوب اجازه دارد تا در اول ویدیوهای شما تبلیغات خود را قرار بدهد و با فعال کردن کسب درآمد از طریق یوتیوب تمامی نمایش های ویدیویی شما محاسبه می شود. برای این کار لازم است به بخش تنظیمات کانال یوتیوب بروید. روی گزینهMy Channel کلیک کرده و Customize Channel را انتخاب کنید.

صفحه ای برای شما باز می شود و باید روی گزینه View additional features کلیک نمایید. در اخر باید در صفحه بعدی در قسمت Monetization روی Enable کلیک کنید. از این به بعد کسب درآمد شما از طریق یوتیوب برای کانال فعال خواهد شد.

فعال کردن کسب درامد از شبکه اجتماعی یوتیوب

درامدی که از یوتیوب کسب می شود چقدر است؟

اگر برایتان سوال است که درآمد حاصل از یوتیوب دقیقا چقدر است؟ بهتر است بدانید مهمترین مباحثی که بیشترین درآمد را در ایران از طریق یوتیوب توانسته اند به خود اختصاص دهند ویدیوهایی با مضمونی همچون: ویدیوهای درسی، ویدیوهای معرفی اماکن گردشگری و تفریحی، ویدیوهای آموزشی، ویدیوهای نقد و بررسی، ویدیوهای خبری و معرفی محصول هستند. اما اینکه یوتیوب برای هر کدام از بازدیدها چقدر پول می دهد سوالی است که ذهن بیشتر افراد را به خود مشغول کرده است. به صورت کلی نمی توانیم یک درآمد مشخص را برای فعالیت و هزینه ای که یوتیوب به کاربران ارائه می کند، بیان کنیم؛ زیرا میزان درآمدی که در یوتیوب هر شخصی می تواند کسب کند به کشور فعالیت، میزان و نوع فعالیتی که در یوتیوب دارد بستگی خواهد داشت.

اما به صورت کلی بهترین شیوه برای کسب درآمد از این شبکه اجتماعی تماشای تبلیغات نمایش داده شده در ویدیو هایی است که در این شبکه اجتماعی قرار گرفته است. معمولاً به ازای هر 1000 بازدید که ویدیوهای هر کانال دارند ۲ تا ۷ دلار، یوتیوب به آنها هزینه پرداخت می کند. البته این مبلغ ثابت نیست و با توجه به ملاک های مختلفی که یوتیوب در نظر گرفته است تغییر خواهد کرد. موضوعی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که اگر افراد تبلیغ را رد کنند یا از نسخه پرمیوم یوتیوب استفاده نمایند یا به هر صورتی تبلیغاتی که در ویدیوها قرار گرفته را نگاه نکنند، هیچ هزینه ای از طرف یوتیوب به شما پرداخت نخواهد شد. در ادامه بیشتر به جزئیات هزینه هایی که یوتیوب بابت آن به شما پول می دهد خواهیم پرداخت:

حوزه فعالیت کانال شما

اصلی ترین موضوعی که در ارتباط با کسب درآمد در شبکه اجتماعی یوتیوب توجه شود، دقیقاً همین موضوعی است که کانال شما دارد. یوتیوب بیشترین مبلغ را به ویدیوهایی که در زمینه های آموزشی، عملی و تخصصی فعالیت دارند، پرداخت خواهد کرد. با یک مثال اگر بخواهیم این موضوع را جا بیندازیم باید اینگونه بیان کنیم که اگر شما ویدیویی از حیوانات خانگی را در کانال خود بارگذاری کنید، هزینه آنچنانی حتی اگر هزار بازدید هم داشته باشید یوتیوب به شما پرداخت نمی کند. در صورتی که اگر موضوع شما در حیطه مسائل آموزشی و علمی باشد به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید پول بیشتری را دریافت می کنید.

شرکت های تبلیغ دهنده

شرکت هایی که سفارش تبلیغات را به گوگل می دهند هزینه ها و مبلغ های مختلفی هم به آن پرداخت می کنند. در صورتی که شرکت ها هزینه های بیشتری را برای تبلیغ خود بپردازند پس یوتیوب هم می تواند هزینه های بالاتری را به اشخاصی که در آن فعالیت می کنند پرداخت کند.

تعداد دنبال کنندگان

به این موضوع دقت داشته باشید که شما درآمد مستقیم از طریق دنبال کننده های خود نخواهید داشت؛ اما به صورت غیر مستقیم روی درآمدتان اثرگذار است. هر چقدر که تعداد دنبال کننده های شما افزایش پیدا کند یعنی بازدید بیشتری دارید و می توانید کامنت های بیشتری را نیز دریافت کنید. زمانی که تعداد لایک شما بالا می رود، پس تبلیغات شما نیز بازدید بیشتری دارد و در نتیجه درآمدتان از این طریق با افزایش روبرو می شود.

تعداد دنبال کنندگان یوتیوب

کشورهای بازدید کننده

همانطور که در ابتدای این مطلب به این موضوع اشاره داشتیم کسب درآمد از یوتیوب به وسیله سیستم های خیلی پیچیده و حرفه ای صورت می گیرد و این سیستم ها بر اساس اینکه کدام کشور از سطح رفاهی بالاتری برخوردار است هزینه تبلیغات را نیز متغیر می کنند. به عنوان مثال اگر شما در فرانسه، سوئد، دانمارک یا آمریکا زندگی کنید و هزار بازدید کننده داشته باشید قطعاً درآمدتان خیلی بیشتر از کسانی که در هند فعالیت دارند و از طریق یوتیوب کسب درآمد می کنند.

شیوه های حرفه ای برای کسب درامد از یوتیوب

روش های بسیار مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می توانید به کسب درآمد از یوتیوب بپردازید. در ادامه راه های پول درآوردن از یوتیوب و شیوه های حرفه ای آن را برای شما بیان خواهیم کرد:

همکاری کردن در فروش محصول

یکی از بهترین و البته حرفه ای ترین روش هایی که به وسیله آن در یوتیوب می توانید کسب درآمد کنید همکاری در فروش محصولات مختلف است. به عنوان مثال شما می توانید شیوه راه اندازی یک استودیو خانگی را در ویدیوی آموزشی خود قرار دهید و همانطور که دارید شیوه راه اندازی استودیو را آموزش می دهید از تجهیزات لازم هم نام ببرید و در ویدیو خود لینک خرید محصولاتی که معرفی می کنید را بگذارید. به این سبک می توانید در فروش محصولات همکاری داشته باشید.

ایجاد عضویت ویژه در یوتیوب

یکی از قابلیت های یوتیوب این است که می توانید برخی از ویدیوها را تنها به برخی اعضا که همان اعضای ویژه هستند، نمایش دهید؛ بنابراین هر شخصی که از اعضای ویژه کانال شما محسوب شود لازم است تا به صورت ماهانه هزینه ای را پرداخت کند تا به این ویدیوها دسترسی پیدا نماید. از این روش اشخاصی که آموزش های خاصی را ارائه می کنند، می توانند استفاده کنند. گری مک کوین از طریق راه اندازی عضویت ویژه در یوتیوب به صورت ماهانه بیشتر از ۱۵۰ هزار دلار درآمد دارد.

فروش محصول

شاید خودتان محصولاتی داشته باشید که بتوانید از طریق فروش آنها در یوتیوب درآمد کسب کنید. برای این کار ویدیوهایی را ضبط کنید که در آن شیوه استفاده از محصولات شما وجود دارد؛ بدین طریق مردم وسوسه می شوند که به سراغ خرید آنها بروند. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است بیشتر از ۷۰ درصد مصرف کنندگان هر محصولی، بعد از اینکه ویدیوی آموزش شیوه استفاده از آن محصول را دیده اند، به تهیه آن راغب شده اند؛ از این رو یکی از شیوه های کسب درآمد البته به صورت غیرمستقیم از طریق یوتیوب فروش محصولات خودتان است.

images_1681847141_643ef365d292b.webp

گوگل ادسنس

به جرات می توانیم بگوییم بدون گوگل ادسنس درامد شما از طریق یوتیوب بالا نخواهد رفت. برخی از افراد این تصور را دارند که با هر ۱۰۰۰ بازدید می توانند به یک درآمد بسیار خوب برسند در حالی که اصلا اینگونه نیست. کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی یوتیوب با به نمایش درآمدن تبلیغات و کلیک کردن روی این تبلیغات به وسیله بازدیدکنندگان هست. شما باید گوگل ادسنس را فعال کرده و به کانال یوتیوب خود را وصل کنید تا بر اساس کلیک روی تبلیغات بتوانید به یک درآمد مطلوب برسید.

استفاده از لایو

شیوه استفاده از لایو یکی از مواردی است که اشخاص مختلفی که می خواهند در معرض دید همه افراد قرار بگیرند از آن برای کسب درآمد استفاده می کنند. اما اینکه چگونه می توان از این طریق درآمد به دست آورد به این شکل است که با پرداخت مبلغی از سوی فالوورهای شما این امکان برای آنها فراهم خواهد شد که پیام شان در بالای لیست پیام ها قرار داده شود. مبلغی که معمولا از آنها دریافت خواهد شد بین ۱ تا ۵۰۰ دلار خواهد بود هر شخص که بیشترین پول را بدهد پیام او در فهرست آنلاین در لایو استریم قطعاً بالاتر است.

تبلیغ های اسپانسری

از جمله شیوه هایی که خیلی به چشم می خورد تبلیغات اسپانسری است که می توان به وسیله آن به درآمدهای خوبی در یوتیوب رسید. در تبلیغات اسپانسری شما باید محصولات یا خدمات سازمان ها و شرکت های مختلفی را در ویدیوی خود معرفی کنید و از این طریق می توانید پولدار شوید. اکنون هم قطعاً شما شاهد ویدیو هایی هستید که افراد مختلف در زمینه آموزش میکاپ و معرفی محصولات آرایشی شرکت های مطرح و خاص فعالیت می کنند. این شرکت ها در قبال ویدیوهایی که این افراد می گیرند و به ارائه محصولات آنها می پردازند، هزینه هایی را پرداخت خواهند کرد. هر چقدر که مخاطبان یک کانال بیشتر باشد شما به عنوان فردی تاثیرگذار مطرح شده و شرکت ها به سراغتان می آیند که محصولات و خدمات آنها را تبلیغ کنید.

سرویس YouTube Rad

سرویسی که تحت عنوان سرویس YouTube Rad از آن یاد می کنیم کاربران را از تماشای هر نوع تبلیغی منع خواهد کرد. اشخاصی که عضو این سرویس می شوند هیچ نوع تبلیغی را در ابتدای ویدیوها مشاهده نمی کنند و این شیوه با دیگر روش هایی که برای کسب درآمد یوتیوب نام بردیم تفاوت دارد. در این روش به سبب اینکه تبلیغاتی در اول ویدیوها قرار ندارد، یوتیوب این امکان را فراهم کرده تا بخشی از درآمد خود را به تولید کنندگان محتوای این کانال ها پرداخت کند؛ بنابراین هر چقدر که مخاطبان سرویس یوتیوب شما بیشتر شود درآمدتان هم افزایش پیدا می کند.

چه نوع ویدیوهایی در یوتیوب بیشتر طرفدار دارند؟

جذاب بودن ویدیو از مهمترین اصولی است که زمان کسب درآمد از یوتیوب باید به آن توجه داشته باشید همه ویدیوها برای یوتیوب مناسب نیست و اگر می خواهید مانند یوتیوبرهای حرفه ای به کسب درآمد بپردازید پس باید بدانید به چه سمت و سویی از ویدیوها بروید. در ادامه شیوه هایی را بیان می کنیم که بتوانید همچون یوتیوبرها کسب درآمد داشته باشید:

ویدیوهای آموزشی

ویدیوهای آموزشی همیشه از جذاب ترین موضوعاتی هستند که مردم به سمت آنها می روند؛ بنابراین اگر در این حیطه تخصص دارید، پس بهتر است ویدیوهای آموزش در ارتباط با آن را ضبط کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

ویدیوهای گیم پلی

این روزها گیم به یکی از سرگرمی های بسیار جذاب و پرطرفدار تبدیل شده است. اگر می خواهید ویدیوهای خوبی را تولید کنید که بازدیدکنندگان زیادی به سمت شما بیایند تولید ویدیوهایی با محتوایی مرتبط به گیم پلی و مشخصات بازی و نمایش اطلاعات آن می تواند به شما در این راستا کمک کند.

ویدیوهای بهترین ها

بهترین ها به صورت متداول برای همه مردم جذاب هستند و شما می توانید به وسیله آن ها به کسب درآمد بپردازید. به عنوان مثال بهترین گوشی های موبایل، بهترین فیلم های ترسناک در دنیا، بهترین رنگ برای دیوار و هر بهترینی که بتواند نظر مردم را به خود جلب کند قطها می تواند در کسب درآمد هم به شما کمک شایانی داشته باشد.

ویدیوهای نقد و بررسی

ویدیوی نقد و بررسی، ویدیویی است که در آن یک محصول، خدمات، فیلم، کتاب و… به صورت جامع و دقیق بررسی شده و نقد شده است. در این ویدیو، ممکن است به مزایا و معایب محصول، نحوه استفاده از آن، قیمت و… پرداخته شود تا کاربران بتوانند با دقت و صحیح ترین تصمیم را در خرید محصولات خود بگیرند. این نوع ویدیوها برای شرکت ها و کسب و کارها بسیار مفید است تا بتوانند به صورت اثر بخش تری محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند.

شیوه های افزایش درامد YouTube

شیوه های افزایش درامد YouTube

شیوه های مختلفی وجود دارد تا بتوانید به وسیله آنها درآمدتان را در یوتیوب با افزایش روبرو کنید. از جمله مهمترین شیوه هایی که در این زمینه می توانیم با آنها اشاره داشته باشیم موارد زیر هستند:

  • بهینه کردن کانال یوتیوب به خود برای فروش
  • عضو شدن به عنوان شریک یوتیوب و کسب درآمد کردن از طریق تبلیغات
  • بهره گرفتن از سرمایه گذاری های جمعی برای به دست آوردن درآمد بیشتر
  • بهره گیری از لینک ها و پیوند ها وابسته در ویدیو

کاروکانتنت؛ ارائه دهنده بهترین ایده ها برای افزایش درامد در یوتیوب

ایده هایی که برای افزایش درآمد در یوتیوب بیان کردیم همگی روش ها و شیوه هایی بود که ثابت شده است و با کمی پشتکار می توانید به درآمدهای مطلوب از طریق آنها برسید. اگر به دنبال آموزش تولید محتوا در یوتیوب هستید به شما پیشنهاد می کنیم پیش از هر چیز سری به سایت کارو کانتنت بزنید. این سایت با آموزش تولید محتوا می تواند به شما کمک کند تا در یوتیوب حرفی برای گفتن داشته باشید و به درآمدهای مدنظر خود هر چه سریع تر دست پیدا کنید. کارشناسان و مشاوران این مجموعه بهترین ایده ها را به شما ارائه خواهند کرد و در زمینه تولید محتوا یاری گرتان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید